Projekty

Představujeme vám projekty, které se budou prezentovat na letním Brněnském vývaru 15. 6. 2016 v kavárně Trojka. Přijďte je podpořit a vybrat ten nejlepší z nich. 

Hobbylab

Kreativní prostor pro realizaci kutilských nápadů. Sdílená komunitní dílna nabízí jak individuální výrobu ze dřeva, kovu a dalších materiálů, tak workshopy a kurzy, kde si účastníci vyrobí vše od kuchyňského prkénka po schodiště. Jediná veřejná řemeslná dílna na Moravě je určená pro zkušené kutily, ženy i rodiny, zkrátka pro každého, kdo touží vlastníma rukama vyrobit vlastní originál s příběhem.

Realizujte své kutilské sny v kreativní dílně Hobbylab.

Media Voice

Sociální podnik Media Voice, pionýři v oblasti kreativního sociálního byznysu. Autoři projektu věří, že film je výborný nástroj pro šíření pochopení mezi jednotlivými kulturami. Svou tvorbou dávají prostor pro vyjádření těm, které ve společnosti není slyšet – nejen Romům, ale i jiným etnickým minoritám a tématům, která jsou v médiích málo prezentovaná. Cílem Media Voice je ukázat, že multikulturní spolupráce nepomáhá jen vzájemnému porozumění a předcházení konfliktů ale je přitom cenným zdrojem inspirace.

Věříme, že film je výborným nástrojem pro šíření pochopení mezi kulturami. Jsme Media Voice.

Horsewag

Sítotisková dílna zaměřená na tisk autorských plakátů a potisk třiček. Poskytuje sítotiskové služby a zázemí pro skalní projekty, malé značky a autoři projektu rádi spolupracují s lidmi, kteří dělají to,  co se jim líbí. Dílna Horsewag by do budoucna měla sloužit také k pořádání workshopů,  na které může kdokoliv přijít, seznámit se s celým procesem sítotisku a sám tisknout vlastní grafiky.

Potisknout si vlastní tričko? Jasně, zkuste Horsewag!

Buranteatr

Zavedené brněnské divadlo potřebuje rekonstrukci a pod heslem: „Buran bourá, Buran staví“ hodlá přestavět stávající prostor baru na multifunkční tvůrčí prostor s kavárnou, kde budou realizovány všechny kulturní aktivity divadla – divadelní představení, workshopy, autorská čtení i koncerty. Záměrem projektu přestavby je oprava podlahy a reorganizace prostoru: nový bar, postavení pódia, dále výměna posezení, vymalování stěn a hlavně zlepšení akustiky kavárny. Celková rekonstrukce bude provedena v souladu s novým grafickým konceptem divadla a do samotných oprav se manuálně zapojí všichni členové a příznivci BuranTeatru.

Buran bourá, Buran staví

 

Divoká karta – Brno Central Park

Architektonický návrh na řešení stavu jižního centra a brněnského nádraží, který v soutěži o budoucnost Brna uspěl jako druhý s vizí: Vzniká první velký městský park v jižní části města a spouští rozvoj okolních čtvrtí, kam se stěhují noví obyvatelé. Tento park generuje kvalitní městské prostory kolem a jeho okraj je postupně zahuštován novou zástavbou. Tím se propojuje město a setkává se právě v tomto parku! Cílem skupiny mladých architektů je myšlenku tohoto projektu dále popularizovat a propagovat.

Druhý vítězný projekt v souteži budoucnost centra Brna hodlá podpořit zdravý vývoj města!